یکشنبه | ۳۱ | تیر | ۱۴۰۳

اولین نمایشگاه متاورسی و بین المللی نفت و گاز و صنایع پتروشیمی ۲۰۲۴ الی ۲۰۲۵

همزمان با برگزاری نمایشگاه های مختلف در انواع پلتفرم های متاورسی، اولین و بزرگترین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و صنایع پتروشیمی در متاورس آلفا نوا توسط مجموعه آلفا اکسپو از ۷ ژوئن ۲۰۲۴ به مدت یک سال استارت می خورد.

این نمایشگاه تخصصی نفت، گاز و صنایع پتروشیمی، با رویکرد جهانی بیزینس محور بدون محدودیت های مکان و زمان از ۷ ژوئن ۲۰۲۴ تا ۲۰ ژوئن ۲۰۲۵ آماده جذب و پذیرش کسب و کار های این حوزه است. در ابتدا مدت زمان در نظر گرفته شده ی رویداد از ۷ تا ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ به مدت ۱۴ روز بود؛ دلیل این تغییر استراتژی و تاخیر در برگزاری را می توان ناشی از آشناییت ضعیف حوزه بین الملل در زمینه رویداد های متاورسی، به خصوص صاحبان شرکت های ارکان نفت و گاز در حوزه نمایشگاه های بین المللی این شاخه، عدم شناخت کافی افراد و سیستم ها از شرکت آلفا اکسپو و کندی واکنش آن ها نسبت به عملکردهای این تکنولوژی درنظر گرفت.

در نتیجه تصمیم مدیران شرکت آلفا اکسپو بر این اساس تنظیم شد که این نمایشگاه را با تعداد شرکت های مشخص آغاز و به تدریج با دیگر شرکت ها مکاتبه کرده و اطلاع رسانی های جمعی در شبکه های اجتماعی و مذاکرات با کسب و کار های مرتبط دیگر انجام دهند تا شاهد افزایش افراد، غرفه دار و بازدید کننده ها باشیم. تا کنون طبق آمار ارائه شده، طی ۶ ماه گذشته بیش از ۴ میلیون بازدید کننده، تنها از غرفه های دموورس بازدید کرده اند که نشان دهنده آینده موفقیت آمیز این نوع از حوزه های نمایشگاهی است. با این روند آرام و صعودی به مرور جذب و گسترش اتفاق می افتد که از نتایج این برنامه یک ساله است. از دستورالعمل های اجرایی این مجموعه، پرداخت حق اشتراک (آبونمان) ماهیانه ۱۰۰ دلار توسط شرکت های ملحق شده ی قدیمی تر است. در واقع به علت ایجاد یک عدالت حضور به ازای ویو و جذب کمتر شرکت هایی که در آینده دور تر به رویداد میپیوندند، هزینه کمتری نسبت به شرکت های پیش از خود پرداخت می کنند.

از تاریخ ۷ تا ۲۰ ژوئن ۲۰۲۵، شرکت آلفا نوا، اوج رویداد نمایشگاهی خود را به صورت متمرکز در ۱۴ روز، برای جذب مخاطب و حضور افراد، برنامه های متنوع منحصر بفردی را برای همه شرکت کننده و بازدید کننده ها در نمایشگاه با عناوین مختلف غرفه و استند دار، اسپانسر، سرمایه گذار و بازدید کننده ساده به وجود خواهد آورد. از جمله آن ها می توان به برنامه های اقتصادی و درامد زایی برای اشخاصی که به صورت همکار فروش یا affiliate شروع به فعالیت می کنند، اشاره کرد؛ در این برنامه درامد زایی، شخص از طریق کلیک بر دکمه affiliate داخل سیستم و ورود به آن با معرفی لینک به اشخاص مختلف، انواع ایونت های مجموعه را بازاریابی می کند. با این کار به ازای هر معرفی، حدود ۲۰ درصد از مبلغی که از طرف شخص سوم، صرف هزینه خرید و فروش بلیت، غرفه و استند می شود، مستقیما به کیف پول affiliate  کننده واریز می شود و از طریق ارز های تعیین شده از جمله درگاه تبدیل به تتر، آن را دریافت می کند. سیستم تولید کد و لینک انحصاری این مجموعه، کد همکار فروش (affiliate) را برای هر شخص مجزا صادر می کند. با کلیک هر کاربر از طریق لینک و یا ورود با کد، عملکرد همکار بازاریاب در سیستم ثبت می شود و به او جایزه حضور، تحت عنوان (trophy) تعلق می گیرد. trophy ها به ازای هر کلیک جمع می شود و بازاریاب می تواند از آن ها استفاده خاصی کند. علاوه بر ثبت حضور از کلیک کردن، چنانچه این حضور و بازدید منجر به خرید شود، به حساب همکار یازاریاب در ۲۰ درصد از هزینه خرید سود واریزی و اعتبار تعلق میگیرد که پس از ۴۸ تا ۷۲ ساعت می تواند trophy خود را از کیف پول برداشت کند.

از سایر برنامه های درآمد زایی مستقیم در نمایشگاه می توان به اسپانسرینگ و تاثیر آن در ارتقای موقعیت کاری اشاره کرد. برای مدیران و اشخاصی که قصد معرفی و ارائه کسب و کار خود را دارند قسمت هایی از نمایشگاه مانند بنر، غرفه های مخصوص و تابلو های دیجیتال به محتوای اسپانسرینگ اختصاص دارند. نوع دیگر این روش به اسپانسرینگ کسب و کار های با بودجه کم جهت خرید غرفه و افرادی که قصد حضور رایگان با پشتیبانی اسپانسر دارند تعلق می گیرد؛ در این صورت آلفا اکسپو به طور واسطه و با همکاری اسپانسر، پشتیبان حضور این دسته از کسب و کار ها می شود.

با اولین تجربه ورود به این نمایشگاه ویژگی های تاثیر گذار و شگفت آوری در فضایی سه بعدی به چشم می خورد. محیط بیرونی و آرامش بخش که می توان در طول آن راه رفت و المان های مرتبط نفتی را مشاهده نمود؛ صداهای بسیار خوشنوا و دلپذیر به طوری که هر آنچه باید در فضای یک محیط زنده فراهم باشد، موجود است. گرافیک منحصر به فرد، ویو ۳۶۰ درجه با انواع عینک های VRو ساختاری با قابلیت استفاده از انواع سخت افزار های موبایل، کامپیوتر، تبلت، دستگاه های VR Box، کنسول های تخصصی vr میباشد. معماری سالن ها به طور زیبا و قابل توجهی چشم گیر میباشد که در آن غرفه شرکت ها، هرکدام به همراه یک استند حاوی لینک یا کاتالوک سایت و بخش CV Card موحود برای ثبت مشخصات و راه های ارتباطی بازدید کنندگان است. اامکانات خاص و کاربردی از جمله تله پورت که قابلیت پیمودن مسیر طولانی و زیادی را در ثانیه و بدون اتلاف وقت به شما می دهد. برای استفاده از پورتال های آن لازم است برروی آیکن GPS سمت چپ بالای صفحه کلیک کرده و محل ورود مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید نوت برداری های خود را از chat boxب ه صورت فایل PDFو Word تبدیل و ذخیره کنید. از جلوه های دیگر نمایشگاه می توان به قابلیت Animation Box اشاره کرد که اشخاص می توانند حرکات و پوزهای مختلف را به منظور انتقال مفاهیم و معنا از زبان بدن، حس غوطه وری و احساسات درونی خود را به مخاطبان تجربه کنند. از جمله پوز های بارگذاری شده فعلی در متاورس می توان به تفکر کردن، خوشحال، غمگین، عصبانی، هیجان زده و انواع حرکات اختصاص یافته به رویداد های مختلف مانند انواع رقص ها، اعمال مراسم ها، جشن و عزا ها، فستیوال ها و… اشاره کرد که طبق ارتباط لوکیشن و رویداد های مختلف با محیط، از انواع خاص آن ها استفاده می شود. افزودن فیزیک با قوانین و ویژگی های آن، کنش و واکنش با آیتم های موجود در متاورس، مانند سازه های پازلی قابل اسمبل شدن پس از ضربه به طور خودکار و سایر فعالیت های حرکتی مانند فوتبال، دو و سرگرمی های دیگر از ویژگی های حرفه ای و حساب شده است. سعی این شرکت فناور آکام  بر این است که با ورژن های به روز شده، تمام حالات انیمیشن مومنت و پوزها را باتوجه به تنوع رویداد ها و موقعیت ها ایجاد کند و به ارتقای هرچه تمام تر این تکنولوژی در پیشرفته ترین نوع ممکن بپردازد.

از دیگر ویژگی های جالب این مجموعه حضور کارمند های رباتیک هوش مصنوعی با قابلیت حرکت در سالن در هر غرفه است که تمام اطلاعات ضروری و مختلف هر شرکت را هنگام نزدیک شدن به غرفه ها به طور ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته به بازدید کننده ها ارائه و حتی پاسخ می دهند. این قابلیت الزام حضور شخص حقیقی را از بین می برد و باعث صرفه جویی شرکت ها در هزینه، زمان و انرژی به جهت تربیت، آموزش، برنامه ریزی و استخدام کارمند های شخصی برای فعالیت در این کار می شود. اگر چه نمایشگاه به مدت یک سال و به طور ۲۴ ساعته قابل بازدید و ارائه خدمات است؛ بهترین زمان حضور درآن  از ۷ تا ۲۰ ژوئن ۲۰۲۵ می باشد لذا شرکت ها می توانند کارمندان حقیقی و شخصی خود را تنها برای ۱۴ روز اصلی نمایشگاه آماده کرده و در غرفه هایشان حضور پیدا کنند.

در مدت  این یک سال، نمایشگاه در تمام ساعات به روی بازدید کنندگان باز است تا با روندی متداوم و صعودی، کاربران از سراسر دنیا به آن بپیوندند. این روند تا ۷ ژوئن ۲۰۲۵ ادامه می یابد و با شروع دوره ۱۴ روزه اصلی نمایشگاه و حضور حداکثری شرکت کنندگان و صاحبان کسب و کار، شاهد یک اکوسیستم بکر نمایشگاهی با استراتژی و برنامه های جدیدتر در مسیر جذب حداکثری این رویداد و سیستم آن خواهیم بود. طبق این توصیفات، آلفا اکسپو پس از گذر بازدید ۴ میلیونی در ۶ ماه، با اهداف، مدیریت تبلیغات، صدور دعوت نامه های رایگان یا ۵۰ درصدی و پذیرش طیف گسترده، بازدید ۶ میلیون در هر ۳ ماه را پیش بینی می کند.

شما می توانید به منظور شرکت در نمایشگاه با کلیک بر روی لینک https://alfaexpoinfo.com/product/ticket/  وارد بخش خرید بلیت و با کلیک بر روی لینک https://metaverse-oil-expo2024-outside.alfanova.co وارد اولین نمایشگاه متاورسی نفت،گاز و صنایع پتروشیمی دنیا شوید. برای اطلاع از رویداد های دیگر آلفا اکسپو اخبار و بخش های مربوطه سایت را دنبال کنید.

خبر های قبلی و بعدی