صفحه نخستدرباره ماتماس با ما قوانین و مقررات ثبت شکایاتکتابهاRSSوبلاگ خبرنگار         ۰۱ آذر ۱۴۰۱

logo-samandehi      

سومین نشست ملی هم‌اندیشی فعالان سوادرسانه‌ای کشور ۲۹ آبان۱۴۰۱ به همت مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموعه فرهنگی هنری باغ زیبا در تهران برگزار شد.


در این نشست که از ساعت ٩ تا ١٧ در مجموعه فرهنگی باغ زیبا در میدان قبا برگزار می شود ، صاحب نظران و فعالان سواد رسانه ای در ٣ پانل تخصصی به بررسی چالش ها،راهکارها و تجربیات ایران و جهان در حوزه توسعه سوادرسانه ای خواهند پرداخت.


رئیس کمیته علمی پانزدهمین همایش «روابط‌عمومی الکترونیک» با اشاره به موضوع اصلی این دوره «هوش مصنوعی، انسان طبیعی و روابط‌عمومی فراگیر»، محورها و مهلت ارسال مقاله به این همایش را اعلام کرد.

 
آبان ۱۴۰۱ مهر ۱۴۰۱ شهریور ۱۴۰۱ تیر ۱۴۰۱ خرداد ۱۴۰۱ فروردین ۱۴۰۱ بهمن ۱۴۰۰ مهر ۱۴۰۰ شهریور ۱۴۰۰ مرداد ۱۴۰۰ تیر ۱۴۰۰ خرداد ۱۴۰۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ فروردین ۱۴۰۰ اسفند ۱۳۹۹ بهمن ۱۳۹۹ دی ۱۳۹۹ آذر ۱۳۹۹ آبان ۱۳۹۹ مهر ۱۳۹۹ شهریور ۱۳۹۹ مرداد ۱۳۹۹ تیر ۱۳۹۹ خرداد ۱۳۹۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ اسفند ۱۳۹۸ بهمن ۱۳۹۸ دی ۱۳۹۸ آذر ۱۳۹۸ آبان ۱۳۹۸ مهر ۱۳۹۸ شهریور ۱۳۹۸ فروردین ۱۳۹۸ دی ۱۳۹۷ آبان ۱۳۹۷ مهر ۱۳۹۷ شهریور ۱۳۹۷ تیر ۱۳۹۷ فروردین ۱۳۹۷ اسفند ۱۳۹۶ بهمن ۱۳۹۶ دی ۱۳۹۶ مرداد ۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ فروردین ۱۳۹۶ بهمن ۱۳۹۵ دی ۱۳۹۵ آبان ۱۳۹۵ مهر ۱۳۹۵ خرداد ۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ اسفند ۱۳۹۴ بهمن ۱۳۹۴ آبان ۱۳۹۴ مهر ۱۳۹۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ اسفند ۱۳۹۳ دی ۱۳۹۳ آذر ۱۳۹۳ آبان ۱۳۹۳ مهر ۱۳۹۳ شهریور ۱۳۹۳ مرداد ۱۳۹۳ خرداد ۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ فروردین ۱۳۹۳ اسفند ۱۳۹۲ بهمن ۱۳۹۲ دی ۱۳۹۲ آذر ۱۳۹۲ آبان ۱۳۹۲ مهر ۱۳۹۲ شهریور ۱۳۹۲ مرداد ۱۳۹۲ تیر ۱۳۹۲ خرداد ۱۳۹۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ فروردین ۱۳۹۲ اسفند ۱۳۹۱ بهمن ۱۳۹۱ دی ۱۳۹۱ آذر ۱۳۹۱ آبان ۱۳۹۱ مهر ۱۳۹۱ شهریور ۱۳۹۱ مرداد ۱۳۹۱ تیر ۱۳۹۱ خرداد ۱۳۹۱
اقتصاد آنلاین، سپیده قاسمی: برخی کارشناسان معتقدند؛ مطرح کردن دوباره اینترنت طبقاتی، مسیری برای بازگشایی برخی شبکه‌های اجتماعی برای طبقه خاص است تا انتقاد و فشار در خصوص فیلترینگ کاهش یابد، به عبارت دیگر، در شرایط فعلی این اقدام نوعی عقب نشینی از فیلتر برای همه به، فیلتر برای بخشی از جامعه است. اما برخی دیگر از کارشناسان بر این باورند، اینترنت طبقاتی مدت‌ها ست در کشور در حال اجرا است و فقط مردم از آن کمتر آگاه هستند.


کافی است رسانه خبر مرگ، جرائم، زد و خورد و اخباری از این دست با تکیه بر ارزش خبری «برخورد، اختلاف‌، درگیری و منازعه» را منتشر کند، به سرعت تعداد بازدیدکنندگانش بالا می رود اما به همان نسبت اگر خبری با رویکردی مبتنی بر دیگر ارزش های خبری تنطیم شود، تعداد بازدیدکننده اش پایین می آید!

آرمان شرق-گروه ارتباطات:شبکه های اجتماعی ارتباط بین افراد را فراهم می کنند و در یک محیط بسته سیر می کنند.  از این جهت مانند کندوی عسل است. در کندوی زنبور عسل یک زنبور قرمز نمی تواند وارد شود چون محیط آن بسته است و همه همدیگر را می شناسند. اما در این شبکه ها بخش هایی هستند که تبدیل به رسانه شده اند مانند کانال های تلگرام، یوتیوب و ...که بدون دعوت و اجازه می توانید وارد آنها شوید. بنابراین از منظر من فیس بوک یک شبکه اجتماعی است و تبدیل به رسانه اجتماعی نشده است.

کارشناسان معتقدند انحلال کمیسیون مشترک طرح صیانت، بازگشت به گذشته و به زمانی است که تصویب نهایی طرح در صحن به جای کمیسیون مشترک انجام می شد؛ به عبارت دیگر اتفاق تازه ای برای تغییر در طرح صیانت نیفتاد است جز اینکه، روند تصویب طرح تفاوتی های خواهد داشت.