صفحه نخستدرباره ماتماس با ما قوانین و مقررات ثبت شکایاتکتابهاRSSوبلاگ خبرنگار         ۲۷ مهر ۱۴۰۱

logo-samandehi      
صفحه نخست » فضای مجازی
مهر ۱۴۰۱ شهریور ۱۴۰۱ تیر ۱۴۰۱ خرداد ۱۴۰۱ فروردین ۱۴۰۱ بهمن ۱۴۰۰ مهر ۱۴۰۰ شهریور ۱۴۰۰ مرداد ۱۴۰۰ تیر ۱۴۰۰ خرداد ۱۴۰۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ فروردین ۱۴۰۰ اسفند ۱۳۹۹ بهمن ۱۳۹۹ دی ۱۳۹۹ آذر ۱۳۹۹ آبان ۱۳۹۹ مهر ۱۳۹۹ شهریور ۱۳۹۹ مرداد ۱۳۹۹ تیر ۱۳۹۹ خرداد ۱۳۹۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ اسفند ۱۳۹۸ بهمن ۱۳۹۸ دی ۱۳۹۸ آذر ۱۳۹۸ آبان ۱۳۹۸ مهر ۱۳۹۸ شهریور ۱۳۹۸ فروردین ۱۳۹۸ دی ۱۳۹۷ آبان ۱۳۹۷ مهر ۱۳۹۷ شهریور ۱۳۹۷ تیر ۱۳۹۷ فروردین ۱۳۹۷ اسفند ۱۳۹۶ بهمن ۱۳۹۶ دی ۱۳۹۶ مرداد ۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ فروردین ۱۳۹۶ بهمن ۱۳۹۵ دی ۱۳۹۵ آبان ۱۳۹۵ مهر ۱۳۹۵ خرداد ۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ اسفند ۱۳۹۴ بهمن ۱۳۹۴ آبان ۱۳۹۴ مهر ۱۳۹۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ اسفند ۱۳۹۳ دی ۱۳۹۳ آذر ۱۳۹۳ آبان ۱۳۹۳ مهر ۱۳۹۳ شهریور ۱۳۹۳ مرداد ۱۳۹۳ خرداد ۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ فروردین ۱۳۹۳ اسفند ۱۳۹۲ بهمن ۱۳۹۲ دی ۱۳۹۲ آذر ۱۳۹۲ آبان ۱۳۹۲ مهر ۱۳۹۲ شهریور ۱۳۹۲ مرداد ۱۳۹۲ تیر ۱۳۹۲ خرداد ۱۳۹۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ فروردین ۱۳۹۲ اسفند ۱۳۹۱ بهمن ۱۳۹۱ دی ۱۳۹۱ آذر ۱۳۹۱ آبان ۱۳۹۱ مهر ۱۳۹۱ شهریور ۱۳۹۱ مرداد ۱۳۹۱ تیر ۱۳۹۱ خرداد ۱۳۹۱
چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱ بدون نظر

یک کارشناس حوزه ارتباطات با بیان اینکه فضای مجازی بهترین بستر برای انعکاس دیدگاه‌ها و نقدهای مردم و بازتاب افکار عمومی است، گفت: عدالت در فضای مجازی رعایت شده است زیرا به تعداد افرادی که موبایل در دست دارند امکان دسترسی به تولید محتوا وجود دارد.


چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ بدون نظر
طیف جدید و تحولات جدید رسانه‌ای، همه مردم تبدیل به رسانه‌نگار و تولیدکننده محتوا شده‌اند. طبیعتاً مثل ژورنالیست‌های حرفه‌ای قادر نیستند تفاوت بین خبر کذب و خبر درست را متوجه شوند؛ بنابراین افزایش سواد رسانه‌ای خیلی مؤثر است و بخشی از این مأموریت و این هدف را رسانه‌نگار‌های حرفه‌ای بایستی دنبال کنند و سطح دانش و سواد رسانه‌ای مردم را بالا ببرند که بتوانند سره را از ناسره تشخیص بدهند و خبر درست را از خبر جعلی تشخیص بدهند و به اصطلاح در دام فیک‌نیوز‌ها و اخبار جعلی نیفتند و این مشارکت در تولید محتوا بتواند به صورت سالم ادامه پیدا کند.


یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ بدون نظر
تهدید امنیتی و هزینه مالی عوامل بازدارنده استفاده از VPN ها به عنوان فیلترشکن هستند، کاربران ایرانی به رغم آگاهی از آن‌ها، همچنان استفاده از VPN به عنوان فیلترشکن را ترجیح می‌دهند. اما، چرا کاربران ایرانی حاضر به پذیرش تهدید امنیتی و هزینه مالیVPN به جای استفاده از اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی هستند؟

سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ بدون نظر
ضیایی پرور؛ کارشناس فضای مجازی گفت: پیرامون طرح اینترنت کودک در ایران چند نگرانی وجود دارد. ممکن این لیست به طبقات دیگر نیز گسترش پیدا کند. به طور مثال لیستی برای دانشجویان، خبرنگاران باشد و روحانیون، مسئولین، پزشکان و رانندگان لیست ویژه داشته باشند. در نتیجه اینترنت طبقاتی مطرح می‌شود.


یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ بدون نظر
گسترش نیوز: گرانی اینترنت شوک بزرگی برای مردم در ماه‌های ابتدایی سال ۱۴۰۱ بود. حذف بسته‌های پرمخاطب و افزایش قیمت ناگهانی در روزهایی که کرونا تمام نشده است و مردم نیاز به ارتباطات مجازی دارند، مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرد. 

شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ بدون نظر

ضیایی پرور کارشناس فضای مجازی معتقد است؛ داشتن وب‌سایت برای برندها ضروری است. وب‌سایت جنبه‌ی مرجعیت برای سازمان‌ها دارد. اپلیکیشن به هیچ وجه جای وب‌سایت را نمی‌گیرند. وجود وب‌سایت برای سازمان‌ها کاملا ضروری است.


شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ بدون نظر

کارشناسان معتقدند انحلال کمیسیون مشترک طرح صیانت، بازگشت به گذشته و به زمانی است که تصویب نهایی طرح در صحن به جای کمیسیون مشترک انجام می شد؛ به عبارت دیگر اتفاق تازه ای برای تغییر در طرح صیانت نیفتاد است جز اینکه، روند تصویب طرح تفاوتی های خواهد داشت.



شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ بدون نظر
شفقنا رسانه- در سال های اخیر استفاده و کاربرد هوش مصنوعی در تمام دنیا همه گیر شده است. اما مسأله ای که در این میان خودنمایی می کند چگونگی استفاده از آن است. دیپ فیک که از جمله نرم افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی است و با تغییر در محتواهای صوتی و تصویری، محتوای کاملاً متفاوتی از واقعیت به مخاطب می دهد. 

سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ بدون نظر

ویکی تماس : مهمترین موانع شکل‌گیری متاورس چیست؟ کدام موانع  شکل‌گیری متاورس، امکان برطرف شدن دارند و کدامیک نیازمند گذشت زمان است؟



سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ بدون نظر

یک طیف فکری در کشور سرسختانه موافق کاهش پهنای باند اینترنت هستند و آن را از روش های کنترل و مدیریت اینترنت می دانند. آن ها معتقدند اگر پهنای باند اینترنت گسترش یابد، افراد بیشتری از شبکه های اجتماعی خارجی استفاده می کنند و استفاده از فیلتر شکن بیشتر می شود.