صفحه نخستدرباره ماتماس با ما قوانین و مقررات ثبت شکایاتکتابهاRSSوبلاگ خبرنگار         ۲۵ مهر ۱۴۰۱

logo-samandehi      
صفحه نخست » روزنامه نگاری
مهر ۱۴۰۱ شهریور ۱۴۰۱ تیر ۱۴۰۱ خرداد ۱۴۰۱ فروردین ۱۴۰۱ بهمن ۱۴۰۰ مهر ۱۴۰۰ شهریور ۱۴۰۰ مرداد ۱۴۰۰ تیر ۱۴۰۰ خرداد ۱۴۰۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ فروردین ۱۴۰۰ اسفند ۱۳۹۹ بهمن ۱۳۹۹ دی ۱۳۹۹ آذر ۱۳۹۹ آبان ۱۳۹۹ مهر ۱۳۹۹ شهریور ۱۳۹۹ مرداد ۱۳۹۹ تیر ۱۳۹۹ خرداد ۱۳۹۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ اسفند ۱۳۹۸ بهمن ۱۳۹۸ دی ۱۳۹۸ آذر ۱۳۹۸ آبان ۱۳۹۸ مهر ۱۳۹۸ شهریور ۱۳۹۸ فروردین ۱۳۹۸ دی ۱۳۹۷ آبان ۱۳۹۷ مهر ۱۳۹۷ شهریور ۱۳۹۷ تیر ۱۳۹۷ فروردین ۱۳۹۷ اسفند ۱۳۹۶ بهمن ۱۳۹۶ دی ۱۳۹۶ مرداد ۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ فروردین ۱۳۹۶ بهمن ۱۳۹۵ دی ۱۳۹۵ آبان ۱۳۹۵ مهر ۱۳۹۵ خرداد ۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ اسفند ۱۳۹۴ بهمن ۱۳۹۴ آبان ۱۳۹۴ مهر ۱۳۹۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ اسفند ۱۳۹۳ دی ۱۳۹۳ آذر ۱۳۹۳ آبان ۱۳۹۳ مهر ۱۳۹۳ شهریور ۱۳۹۳ مرداد ۱۳۹۳ خرداد ۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ فروردین ۱۳۹۳ اسفند ۱۳۹۲ بهمن ۱۳۹۲ دی ۱۳۹۲ آذر ۱۳۹۲ آبان ۱۳۹۲ مهر ۱۳۹۲ شهریور ۱۳۹۲ مرداد ۱۳۹۲ تیر ۱۳۹۲ خرداد ۱۳۹۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ فروردین ۱۳۹۲ اسفند ۱۳۹۱ بهمن ۱۳۹۱ دی ۱۳۹۱ آذر ۱۳۹۱ آبان ۱۳۹۱ مهر ۱۳۹۱ شهریور ۱۳۹۱ مرداد ۱۳۹۱ تیر ۱۳۹۱ خرداد ۱۳۹۱
دوشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۱ بدون نظر
یک مدرس ارتباطات در نقد عملکرد رسانه‌ها در حوادث اخیر معتقد است: ساختار رسانه در ایران به طور زیربنایی مشکل دارد. این نقد همواره وارد بوده و کاملا هم زیرساختی است و تا زمانی که مکانیزم‌های تولید اطلاعات کامل اصلاح نشود، نه تنها در بحران‌هایی شبیه به حوادث اخیر، بلکه در شرایط عادی هم این وضعیت آن‌طور که باید و شاید، سامان نخواهد گرفت.

چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ بدون نظر
کافی است رسانه خبر مرگ، جرائم، زد و خورد و اخباری از این دست با تکیه بر ارزش خبری «برخورد، اختلاف‌، درگیری و منازعه» را منتشر کند، به سرعت تعداد بازدیدکنندگانش بالا می رود اما به همان نسبت اگر خبری با رویکردی مبتنی بر دیگر ارزش های خبری تنطیم شود، تعداد بازدیدکننده اش پایین می آید!

سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ بدون نظر
غزل لطفی: ومین نشست کلاب روزنامه اعتماد با موضوع ژورنالیسم مدرن برگزار شد. ر آغاز این نشست مجازی، الیاس حضرتی، مدیر و صاحب امتیاز مجموعه رسانه‌ای اعتماد به بیان خلاصه‌ای از نشست پیشین پرداخت و گفت: امروز ما روزنامه‌ها و رسانه‌های مستقل در تنگنای وحشتناکی قرار گرفته‌ایم

دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ بدون نظر
روزنامه‌نگاری دگرگونه، صداهای دگرگونه تألیف تونی هارکاپ با ترجمه جعفر محمدی و مهدی منتظرقائم به همت نشر لوگوس منتشر شد.


چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ بدون نظر
روزنامه سیاست روز : این روزها به نظر می رسد که دیگر دولت طاقت شنیدن صدای انتقادات را ندارد و می خواهد به هر طریق ممکن با فشار به مطبوعات آن هم در آستانه انتخابات، راه را بر آنها بسته و درحقیقت تعطیلی مطبوعات را بدست خودشان رقم بزند.

جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ بدون نظر
زهرا منصوری، انصاف نیوز: محمدمهاجری-فعال رسانه‌ای اصولگرا- می‌گوید در ایران روزنامه‌نگار بحران نداریم یا کم داریم و تنها راه این است که وزارت ارشاد و تشکل‌های روزنامه‌نگاری به تربیت روزنامه‌نگارهای بحران بپردازند و از سوی دیگر حمید ضیایی‌پرور-پژوهشگر حوزه رسانه- می‌گوید چشم رسانه‌ها در ایران همیشه به دهان دولت است تا همان را منتشر کنند، ضعف رسانه در ماجرای هواپیمای اوکراینی ضربه به اعتماد عمومی به رسانه‌های داخلی بود.

سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ بدون نظر
استاد دانشگاه ارتباطات از مزیت‌های ابزارهای جدید ارتباطی از جمله تولید پادکست گفت. به گزارش ایلنا، حمید ضیایی‌پرور داور نخستین مسابقه پادکست ریلی ویژه خبرنگاران در خصوص این رویداد گفت: این مسابقه با تمرکز بر خبرنگاران شکل گرفت و از چند جهت منحصر به فرد بود. 

سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ بدون نظر
نوید شاهد - سومین جلسه از وبینار خبرنگاری پیشرفته و اینفوگرافیک برای خبرنگاران ستادی و استانی سایت نوید شاهد در «صندوق قرض‌الحسنه شاهد» برگزار شد.

پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ بدون نظر
روزنامه صمت/۰۷ آبان ۱۳۹۹ - : یاده‌رو برای صاحب خودرو چه در محل سکونت و چه محل کار، غنیمت است. کمبود پارکینگ‌های عمومی و شخصی سبب‌شده حاشیه خیابان‌ها و پیاده‌روها محلی برای پارک وسایل نقلیه شخصی اعم از خودرو و موتورسیکلت باشد.


شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ بدون نظر

یک استاد دانشگاه و پژوهشگر رسانه و فضای مجازی معتقد است پادکست ها راهی منعطف و جذاب برای ابراز عقیده و انتقال اطلاعات هستند و جشنواره های پادکستی می توانند به شناسایی استعدادها کمک کنند.